Bazagmin.pl

Aktualności

STAROŚCI I ASYSTENCI DOŻYNEK GMINNYCH DOBRZYCA 2017.

Aktualności | 12 sierpnia 2017 12:57 | Publikujący: Urząd Gminy w Dobrzycy

Starosta Dożynek Gminnych Dobrzyca 2017. Pan Grzegorz Piękny ma lat 50. Jest absolwentem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Marszewie. Wraz ze swoją rodziną mieszka w Izbicznie. Państwo Piękni są rodzicami 20 letniej Agnieszki - studentki II roku Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz 18 letniej Weroniki - uczennicy III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie. Pan Grzegorz razem z żoną Iwoną gospodaruje na własny rachunek od 1990 r. Tegoroczny Starosta prowadzi gospodarstwo rodzinne - wraz z rodzicami gospodaruje na 70 hektarowym areale, specjalizującym się w produkcji traw i kończyn nasiennych. Pan Grzegorz uprawia także rzepak ozimy, buraki cukrowe, kukurydzę i zboża. Gospodarstwo Państwa Pięknych wyposażone jest w nowoczesny park maszynowy. Pan Grzegorz poszerza swoją wiedzę w temacie nowości technicznych z zakresu sprzętu rolniczego i motoryzacji często bywając na targach i wystawach. Pan Grzegorz Piękny należy do Stowarzyszenia Polski Klub Rolnik – Farmer Roku.

Starościna Dożynek Gminnych Dobrzyca 2017. Pani Justyna Krawczyk ma lat 40. Posiada, wykształcenie średnie. Wraz z mężem Krzysztofem oraz dwójką dzieci: 10-letnią Laurą i 12-letnim Julianem mieszkają w Koźmińcu. Od 2004 roku małżeństwo prowadzi gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 25 ha, z czego 18 ha to grunty własne. W gospodarstwie państwa Krawczyk uprawiane są zboża (pszenica, pszenżyto) oraz kukurydza na ziarno i kiszonkę. W gospodarstwie tegorocznej starościny hodowane jest bydło mleczne i opasowe. Gospodarstwo państwa Krawczyk posiada park maszynowy przystosowany do prowadzonej w nim produkcji rolnej. Pani Justyna należy do Koła Gospodyń Wiejskich oraz do Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźmińcu. W wolnym czasie lubi piec ciasta, gotować i spędzać czas z rodziną.

Asystent Dożynek Gminnych Dobrzyca 2017. Pan Dominik Prządka ma 40 lat i posiada wykształcenie rolnicze. Od 2001 roku prowadzi gospodarstwo rolne w Sośnicy o łącznym areale 37,2 ha, z czego 23,55 ha jest dzierżawą. W gospodarstwie pana Dominika i jego żony Renaty uprawiane są: buraki cukrowe, kukurydza, rzepak i zboża. Państwo Prządka hodują: bydło, kaczki i gęsi. Wyposażenie parku maszynowego przystosowane jest do prowadzonej w gospodarstwie produkcji rolnej. Hobby pana Dominika to łowienie ryb i zbieranie grzybów.

Asystentka Dożynek Gminnych Dobrzyca 2017. Pani Daria Kaczmarz ma lat 28 i z wykształcenia jest technikiem turystyki wiejskiej. Wraz z 9-letnim synem Kacprem uczniem Szkoły Podstawowej w Dobrzycy mieszka w Strzyżewie. Od 2016 roku gospodaruje na 19- hektarowym gospodarstwie, z czego 4 ha jest dzierżawą. W gospodarstwie pani Darii uprawiane są buraki cukrowe, kukurydza, zboża i lucerna. Wyposażenie parku maszynowego gospodarstwa pani Darii jest przystosowane do prowadzonej w nim produkcji rolnej. Pani Kaczmarz hoduje trzodę chlewną, bydło i kozy. Pani Daria jest trzecim pokoleniem prowadzącym rodzinne gospodarstwo. Tegoroczna asystentka dożynek w wolnych chwilach poszerza swoją wiedzę w zakresie rozwoju gospodarstwa, lubi też czytać książki oraz śledzić na bieżąco trendy w modzie.Zdjęcia