Bazagmin.pl

Ochotnicza Straż Pożarna

Międzynarodowe Zawody Strażackie - Trzebiel 2006

 

 

W dniu 6 maja 2006r. na stadionie sportowym w Trzebielu odbyły się Międzynarodowe Zawody Strażackie zorganizowane przez Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Trzebielu.
Zawody rozpoczęły się o godz. 11:00 a udział w nich wzięły:
Drużyny:

Młodzieżowe:
- dziewcząt z:
Dębinki,
Trzebiela,
Żarek Wielkich
-Chłopców z :
Trzebiela
Żarek Wielkich

Kobieca Drużyna Pożarnicza z:
Trzebiela

oraz drużyny OSP z:
Niwicy,
Karsówki,
Trzebiela,
Żarek Wielkich,
Lipinek Łużyckich,
Łęknicy.
Gościnnie wystąpiła również drużyna z Lazne Liberda (Czechy) oraz przybyli strażacy z FF Gross Kolzig (Niemcy).


Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach kształtowała się w następująco.

W kategorii dziewcząt:

1 miejsce MDP Trzebiel,
2 miejsce MDP Dębinka,
3 miejsce MDP Żarki Wielkie.

W kategorii chłopców:

1 miejsce MDP Trzebiel
2 miejsce MDP Żarki Wielkie.

W kategorii kobiet:

1 miejsce KDP Trzebiel

W kategorii mężczyzn:

1 miejsce OSP Lipinki Łużyckie
2 miejsce OSP Łęknica
3 miejsce OSP Żarki Wielkie
4 miejsce OSP Niwica
5 miejsce OSP Trzebiel
6 miejsce OSP Karsówka
7 miejsce Lazne Liberda

Zawody zostały uwieńczone zabawą strażacką.

 

Wozy bojowe w całej swojej okazałości

 

Początek konkurencji

 

Nie zabrakło również poczęstunku

 

Rozpoczęcie kolejnej konkurencji

 

Zawody to również możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim

 

Strażacy w akcji Na zwycięzców czekały nagrody i wyróżnienia

 

 

Sprzęt w pełni sprawny

 

Woda

 

Tu liczy się niezawodność

 

Młodzi strażacy w akcji

 

 

Międzynarodowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Żarki Wielkie 2007

 

 

W sobotę 5 maja 2007r. na boisku sportowym w Żarkach Wielkich odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowo - Pożarnicze. Udział w nich wzięły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych, młodzieżowe i kobiece drużyny pożarnicze oraz zaproszone drużyny z Niemiec - Gross Kolzig i Czech - Lazne Libverda. Kilkugodzinne zmagania rozpoczęły się o godzinie 12.00 uroczystym powitaniem drużyn biorących udział w zawodach, przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości przez Eugeniusza Olejniczaka Wójta Gminy Trzebiel i zarazem gminnego prezesa Związku OSP RP w Trzebielu. Wśród gości byli między innymi: Wójt Gminy Przewóz Ryszard Klisowski - zarazem wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego, mł bryg. Dariusz Łoś - Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Brzeziński, Burmistrz Łęknicy Jan Bieniasz, Wójt Gminy Tuplice Tadeusz Rybak, Wójt Gminy Lipinki Łużyckie Michał Morżak. Byli także komendanci i prezesi sąsiednich jednostek OSP oraz przedstawiciele Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawodnicy mogli wykazać się sprawnością i niezawodnością strażaka biorąc udział w konkurencjach: sztafecie i części bojowej. Duch sportowej rywalizacji, przy towarzyszącej imprezie pięknej, słonecznej pogodzie oraz muzyce płynącej z głośników, udzielił się również licznie zgromadzonym widzom, którzy z zapałem kibicowali startującym drużynom. Dla nich też przygotowane były stoiska, gdzie po wyczerpującym dopingu nabyć mogli napoje chłodzące. Dzieciom bardzo przypadła do gustu jazda na czterokołowcach.
W rywalizacji najlepszą okazała się drużyna OSP Trzebiel zajmując w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce. Na drugim miejscu, z minimalną stratą, uplasowali się strażacy z OSP Żarki Wielkie, a na trzecim drużyna z Łęknicy. Zacięta walka o pierwsze miejsce miedzy drużynami z Trzebiela i Żarek Wielkich sprawiła, że druga drużyna przegrała różnicą zaledwie 0,7 punktu. Kolejne miejsca to: czwarte dla OSP Niwica, piąte dla OSP Karsówka oraz szóste dla OSP Dębinka. W kategorii chłopców niepokonana okazała się drużyna z Żarek Wielkich, na drugim miejscu z Trzebiela, następnie z Lipinek Łużyckich oraz z Dębinki. Wśród drużyn kobiecych rywalizowały ze sobą dwie załogi. Pierwszą lokatę zdobyły zawodniczki z Trzebiela, druga zaś przypadła Dębince. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła drużyna z Żarek Wielkich. Zwycięzcy z każdej kategorii wezmą udział w zawodach powiatowych, które odbędą się 16 czerwca w Żarach. Na koniec zwycięskie drużyny uhonorowane zostały dyplomami i pucharami, ponadto młodzieżowe i kobiece drużyny pożarnicze otrzymały nagrody rzeczowe. Wszystkie drużyny otrzymały gorące brawa od zadowolonych kibiców. Prezenty i podziękowania za zaproszenie przygotowane były również ze strony gości z Gross Kolzig i Lazne Libverda. Po wyczerpującej rywalizacji dla zawodników jak również dla wszystkich przybyłych przygotowana była tradycyjna pyszna grochówka wydawana wprost z wojskowego kotła.
Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład przy organizacji zawodów, Zarząd Gminny ZOSP w Trzebielu składa serdeczne podziękowania.

 

 

 

Międzynarodowe Zawody Strażackie w Lázně Libverda

W sobotę, 6 października 2007r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebielu już po raz czwarty, w ramach współpracy partnerskiej, uczestniczyli w zawodach pożarniczych organizowanych w Lázně Libverda (Republika Czeska). W skład polskiej drużyny pożarniczej wchodzili: Ireneusz Drzewiecki, Tomasz Wargan, Daniel Sakowski, Radosław Krupa, Adam Kononowicz, Kamil Chmura, Dawid Mrzygłocki, Jan Ostrowski, Tadeusz Grześkowiak oraz Zenon Marciniak. Urząd Gminy reprezentowali Marek Iwlew, kierownik referatu ds. infrastruktury i inwestycji i jednocześnie sekretarz Zarządu Gminnego OSP oraz Izabela Mróz, pracownik ds. promocji gminy. W zawodach, oprócz polskiej, wzięło również udział siedem czeskich drużyn pożarniczych z okolicznych miejscowości. Po zaciętej ale przyjacielskiej rywalizacji trzebielscy strażacy zajęli szóste miejsce. Następne spotkanie drużyn już w przyszłym roku w maju podczas zawodów organizowanych w gminie Trzebiel. Lázně Libverda jest atrakcyjną turystycznie miejscowością uzdrowiskową położoną w Górach Izerskich. Tamtejsza lecznicza woda mineralna ma zbawienny wpływ na obieg krwi, serce, narządy ruchu i system nerwowy. Położenie miejscowości stwarza również możliwości do całorocznego aktywnego wypoczynku. Włodarze obu partnerskich gmin w najbliższym czasie planują poszerzenie współpracy partnerskiej gmin o sferę kulturalną i sportową.

Izabela Mróz
Zdjęcia - Marek Iwlew