Bazagmin.pl
 

Powiat pleszewski

Aktualności

Dożynki Gminne dn- 29.08.2010

Aktualności | 2010-08-24 | Publikujący: Urząd Gminy w Dobrzycy

Charakterystyka starostów i asystentów dożynek

Lucyna Rataj- 45 lat mieszkanka Koźmińca, wspólnie z mężem Stanisławem prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni  50 hektarów i wychowują 4 córki: Sylwia  19 lat jest uczennicą technikum agrobiznesu w Koźminie Wlkp., Elżbieta 18 lat uczennica technikum handlowego w  Pleszewie, Ania 16 lat uczennica LO Pleszew, Michalina 14 lat uczennica gimnazjum w Dobrzycy. Państwo Ratajowie na  powierzchni  50 hektarów  uprawiają zboża i buraki cukrowe. Ich gospodarstwo specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej i bydła opasowego. Rocznie produkują 700 sztuk tuczników. W swojej hodowli posiadają również 14 sztuk opasów. W gospodarstwie trwa  budowa nowej chlewni na 300 stanowisk w cyklu zamkniętym w tym 30 stanowisk dla macior.

Pani Lucyna lubi piec różnego rodzaju ciasta, gotować  a w wolnych chwilach obejrzeć dobry film lub  spędzić w ogródku.

 

Jerzy Poczta – 43 lata mieszkaniec Dobrzycy, żona  Maria, trójka dzieci, córki: Anastazja 16 lat, Katarzyna 14 lat i syn Bartosz 7 lat. Państwo Jerzy i Maria Pocztowie prowadzą gospodarstwo rolne  o powierzchni 240 hektarów  na których uprawiają zboża, buraki cukrowe, rzepak i cebulę. Gospodarstwo Pana Jerzego Poczty specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej, rocznie produkuje 2000 sztuk tuczników w cyklu zamkniętym. Pan Jerzy jest absolwentem technikum rolniczego  w Marszewie, zasiada również w Radzie Bractwa Strzeleckiego p.w. św. Tekli w Dobrzycy, którego jest członkiem. Pan Jerzy interesuje się motoryzacją.

 

Halina Garbarczyk - 39 lat, mieszka w Lutyni, z mężem Witoldem posiadają dwóch synów: Mateusz 16 lat, Szymon14 lat i wspólnie gospodarują na powierzchni 20 hektarów własnej ziemi i dodatkowo użytkują  5 hektarów dzierżawy. Państwo Garbarczykowie uprawiają zboża, kukurydzę oraz użytki zielone. Gospodarstwo specjalizuje się hodowli bydła mlecznego i opasowego mają 30 sztuk bydła w tym 13 krów mlecznych. Rocznie produkują 65 tyś  litrów mleka.

Pani Halina jest absolwentką technikum rolniczego w Marszewie, jest rodowitą pleszewianką, która znakomicie radzi sobie w prowadzeniu gospodarstwa domowego             i rolnego wspólnie  z mężem Witoldem. Najważniejsza dla niej jest rodzina, a w wolnych chwilach czyta książki i rozwiązuje krzyżówki.

 

Tomasz Borowczyk – 32 lata, mieszka w Polskich Olędrach, z żoną Emilią. Mają dwoje dzieci syn Stanisław  3 latka i córkę  Marię 1,5 roku. Pan Tomasz wspólnie z żoną gospodaruje na 28,5 hektara , które 5 lat temu przejął po rodzicach. W gospodarstwie prowadzona jest produkcja roślinna ukierunkowana na produkcję zbóż : pszenica, jęczmień, mieszanki traw. Pan Tomasz i Pani Emilia specjalizują się w produkcji bydła mlecznego, posiadają 60 sztuk bydła mlecznego w tym 20 sztuk stanowią krowy mleczne. W gospodarstwie rocznie produkuje się 136 tyś litrów mleka, średnia wydajność od krowy to 7 tyś. litrów. W gospodarstwie prowadzona jest również produkcja trzody chlewnej rocznie odstawianych jest od 150 do 200 sztuk tuczników. Pan Tomasz jest absolwentem zasadniczej zawodowej szkoły rolniczej w Marszewie o kierunku mechanizator maszyn i urządzeń  rolniczych i tym właśnie kierunkiem Pan Tomasz interesuję się najbardziej oraz na bieżąco śledzi to  co nowego dzieje się  w rolnictwie.