Bazagmin.pl

Galeria

Ilość zdjęć: 34
Ilość zdjęć: 13
Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzeszowie Górnym realizuje projekt pod nazwą „Jestem swoją szansą” na rzecz dzieci i młodzieży w ramach Programu Integracji Społecznej. W październiku odbyły się dwa wyjazdy do Parku Jurajskiego w Bałtowie i Muzeum Ziemi Leżajskiej. W Bałtowie dzieci zwiedziły Dolny i Górny Zwierzyniec Bałtowski, Muzeum Jurajskie, Ośrodek Jazdy Konnej. Dodatkową atrakcją była przejażdżka wierzchem. W Muzeum Ziemi Leżajskiej obejrzały wystawę pt. „Tajemnice chińskiego geniuszu – odkrycia i wynalazki”. Projekt finansowany jest ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.
Ilość zdjęć: 22
Usługa na rzecz dzieci i młodzieży
Ilość zdjęć: 8
W niedzielę 20 września 2009r. na cmentarzu wojskowym w Banachach została odprawiona Msza św. w intencji żołnierzy tam spoczywających
Ilość zdjęć: 60
Ilość zdjęć: 8
W dniu 24 czerwca 2009r. w miejscowości Kołaczyce odbyło się spotkanie przedstawicieli 51 gmin z terenu woj. podkarpackiego reprezentujący Koła Gospodyń Wiejskich, Parafię Rzymsko – Katolicką, Urzędy Gminy, jednostki organizacyjne oraz usługobiorców realizujących Program Integracji Społecznej w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Wśród gmin uczestniczących w Podkarpackich Targach Usług Społecznych swoje osiągnięcia prezentowała Gmina Harasiuki. Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk w zakresie realizacji programu. Ponadto poszczególne gminy na swoich stoiskach namiotowych prezentowały dorobek kulturalny oraz lokalne produkty żywnościowe.
Ilość zdjęć: 39
W dniach 6 i 7 września 2008r. w miejscowości Harasiuki odbyła się impreza plenerowa „Grzyby 2008”. Impreza rozpoczęła się wernisażem po konkursowej wystawy fotograficznej „Piękno Podkarpacia”, która miała miejsce w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Harasiukach. Oprócz zdjęć konkursowych, można było podziwiać obrazy wykonane haftem krzyżykowym Pani Marii Zając z Maziarni. Impreza odbywała się placu obok boiska sportowego w Harasiukach. W trakcie imprezy zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Piękno Podkarpacia”, odbył się również konkurs mykologiczny finansowany ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich w ramach Programu Integracji Społecznej. Gwiazdą wieczoru był zespół wokalny „Babska biesiada” oraz „Kabaret Miećka”. Sobotnia część imprezy zakończyła się festynem, na której grał zespół „Master” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Harasiukach. W drugim dniu imprezy swój program zaprezentowały zespoły zaproszone z poza terenu gminy, były to min.: zespół taneczny i kapela „Kompanija” z Boguchwały, program dla dzieci w wykonaniu studia Art – Re z Krakowa, Dziewczęca Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Nr. 1 i WDK w Rzeszowie, odbyła się też kolejna edycja konkursu dla najmłodszych „Miss Muchomorek”. Szczególnym gościem był zespół folklorystyczny „Bystrancan” ze Słowacji. Degustowana była również zupa grzybowa ciesząca się dużą popularnością wśród bardzo licznie przybyłych gości. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół „Toples” po występie którego odbył się festyn z udziałem zespołu „The Brox”.
Ilość zdjęć: 11
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA MEDALI W dniu 18 listopada 2008r. 50 - lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo: 1. Zofia i Jan Bednarz - Maziarnia 2. Genowefa i Karol Dąbrowski - Żuk Nowy 3. Krystyna i Adam Kłapeć - Wólka 4. Helena i Czesław Kozdra - Półsieraków 5. Genowefa i Jan Kruk - Hucisko 6. Rozalia i Bronisław Koza - Szeliga 7. Władysława i Marian Pityński - Harasiuki 8. Janina i Roman Pintal - Maziarnia 9. Zofia i Jan Portka - Huta Podgórna 10. Stefania i Antoni Pawęzka - Harasiuki 11. Maria i Tadeusz Waliłko - Nowa Wieś 12. Katarzyna i Czesław Sawa - Krzeszów Górny 13. Marianna i Bronisław Soja - Kusze 14.Helena i Kazimierz Szabat - Hucisko 15. Katarzyna i Jan Tryka - Szeliga Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Harasiukach zorganizowano uroczystość na które przybyło 10 par. Jubilatów podejmował Wójt Gminy Harasiuki - Henryk Bździuch na którego wniosek Prezydent RP nadał im medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie". Dostojnym Jubilatom medale i kwiaty wręczali Dyr. Gabinetu Wojewody - Pan Jerzy Wiśniewski oraz Wójt Gminy Harasiuki. Kwiaty dla Jubilatów wręczała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Grażyna Flis. Przygotowany był również poczęstunek. Wspólnie odśpiewano „sto lat" dla Jubilatów. Uroczystość uświetniły występy dzieci z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Harasiukach. Ponadto wystąpił zespół obrzędowy z Łazor z przedstawieniem „Obieraczki". Na zakończenie uroczystości zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Ilość zdjęć: 8
Od 20 kwietnia 2009 r. w Publicznej Szkole w Krzeszowie Górnym realizowany jest projekt w ramach Programu Integracji Społecznej na rzecz dzieci i młodzieży pod nazwą „Jestem swoją szansą” – cykl zajęć pozalekcyjnych oraz wyjazdów powiązanych tematycznie z zajęciami dla uczniów tejże szkoły.
Ilość zdjęć: 12
Od 20 kwietnia 2009 r. w Publicznej Szkole w Krzeszowie Górnym realizowany jest projekt w ramach Programu Integracji Społecznej na rzecz dzieci i młodzieży pod nazwą „Jestem swoją szansą” – cykl zajęć pozalekcyjnych oraz wyjazdów powiązanych tematycznie z zajęciami dla uczniów tejże szkoły.