Bazagmin.pl
 

Powiat grójecki

Aktualności

Cetniewo 2010

Aktualności | 2010-08-24 | Publikujący: Urząd Gminy Pniewy
1 sierpnia 2010 roku wyjechała na obóz sportowy do Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie 46-cio osobowa grupa najlepszych sportowców z pięciu gminnych szkół. Przed Urzędem Gminy żegnał wszystkich organizator i pomysłodawca wyjazdu - wójt gminy Pniewy - pan Wiesław Nasiłowski oraz rodzice uczniów.

   Kierownikiem obozu został mianowany pan Jerzy Sawicki z PSP w Karolewie, a opiekunami grup: pani Magdalena Górska (PG Kruszew - 15 osób) i panowie: Wojciech Ziółko (PSP Ciechlin - 11 osób), Daniel Stępień (PSP Kruszew - 10 osób) i Błażej Wit (PSP Jeziora i PSP Karolew - 10 osób).

   Wyjazd był nagrodą dla uczniów z najlepszymi osiągnięciami sportowymi w zawodach indywidualnych i zespołowych na szczeblu: międzygminnym, powiatowym i międzypowiatowym.

   W ramach obozu nasi młodzi sportowcy uczestniczyli każdego dnia w zajęciach na hali sportowej i boisku wielofunkcyjnym (piłka ręczna, koszykówka, piłka nożna). Uczyli się pływać na basenie. Poprawiali swoją kondycję fizyczną biegając długie dystanse na plaży. Spotykali na terenie COS znane postacie ze świata sportu (Otylia Jędrzejczak, Daniel Pliński, Józef Szmidt, Jerzy Rybicki, Andrzej Wroński) oraz wielu młodych sportowców, którzy przebywali tam na zgrupowaniach sportowych.

   Dużo czasu poświęcili również na poznanie przepięknych i bardzo interesujących terenów Pomorza Gdańskiego i Kaszub. Zobaczyli Półwysep Helski i miasto Hel. Zwiedzili skansen w Szymbarku, gdzie poznali historię rosyjskich łagrów, przeżyli nalot w schronie partyzanckim, zobaczyli najdłuższą deskę świata, dom „do góry nogami" i usłyszeli pięknie zaśpiewany „kaszebski" alfabet. Wiele wrażeń pozostało również po wyprawie do Trójmiasta. W Gdyni zwiedzili okręt muzeum - ORP Błyskawica i podziwiali przepiękny żaglowiec - Dar Pomorza. W Sopocie przespacerowali się po najdłuższym drewnianym molo w Europie.

   W Gdańsku natomiast zobaczyli willę prezydenta Lecha Wałęsy, pozostałości po Stoczni Gdańskiej, Jarmark Dominikański oraz Długi Targ z fontanną Neptuna. Na pewno wszyscy zapamiętają rejs Czarną Perłą na Westerplatte i jego historię z czasów II wojny światowej. Bardziej spostrzegawczy mogli też zobaczyć budowaną obecnie „Baltic Arenę" na Euro 2012.

   Nieliczny czas wolny można było spędzić na plaży, zażywając kąpieli słonecznych i oczywiście morskich. Wszyscy zobaczyli również Aleję Gwiazd, a ci bardziej wytrwali i odporni na deszcz - wesołe miasteczko. Dużą popularnością cieszyły się krótkie wyjścia na okoliczne stoiska z pamiątkami oraz bilard w hotelowej kawiarni.

   Warunki, w jakich przebywali, to dwuosobowe hotelowe pokoje z pełnym wyposażeniem i obsługą, a wyżywienie takie samo, jak najlepszych sportowców i gości hotelowych.

   Siedem dni minęło bardzo szybko. Wszyscy bardzo dziękują Panu Wiesławowi Nasiłowskiemu za wspaniałe wakacje i obiecują, że w następnych latach dołożą wszelkich starań, aby ich osiągnięcia sportowe były jeszcze lepsze.

(źródło: www.ciechlin.pl)

Zdjęcia