Bazagmin.pl

BIP oświata

Przykładowe BIPy oświata?

BIP dla oświaty?

Biuletyn Informacji Publicznej dla Jednostek Oświaty

Firma Bazagmin.pl Sp. z o.o. jest doświadczonym liderem na rynku usług informatycznych w zakresie obsługi sektora administracji publicznej. W celu zapewnienia kompleksowej obsługi przygotowaliśmy usługę dla jednostek podległych:

"Biuletyn Informacji Publicznej - Oświata"

Został opracowany z myślą o wszystkich jednostkach organizacyjnych prowadzących działalność w dziedzinie oświaty.

Produkt jest odpowiedzią na raport NIK noszący tytuł "Informacja o wynikach kontroli wywiązywania się wojewodów i jednostek samorządu terytorialnego z obowiązku udostępniania informacji publicznej" (LBI-410-13-2005). Z raportu wynika, że każda jednostka podległa w tym jednostki z dziedziny oświaty powinny posiadać własną stronę BIP.

Dokument wskazuje, że umieszczenie jednostek podległych na stronie głównej BIP nadrzędnej jednostki samorządowej nie jest prawidłowym wywiązaniem się z obowiązku nałożonego przez ustawę o udostępnieniu informacji publicznej.

W obecnej sytuacji na ministerstwo MSWiA nałożono również obowiązek wydania rozporządzenia wskazującego określone konsekwencje wynikające z braku BIP przez jednostki podległe. Rozporządzenie ma określać konsekwencje oraz urząd egzekwujący nałożone obowiązki.