Bazagmin.pl

Bazagmin

O nas

Historia firmy:
Bazagmin.pl Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w styczniu 2002 roku.
Od początku swojego istnienia rozwija współprace z Jednostkami Samorządu Terytorialnego w zakresie tworzenia własnych serwisów informacyjnych.

Szybko reagując na oczekiwania rynku po wejściu w życie ustawy "O dostępie do informacji publicznej" wprowadzona została usługa umożliwiającą prowadzenie stron podmiotowych Biuletynu Informacji Publicznej, (BIP).

Kolejną odpowiedzią na wymagania przepisów prawnych mających na celu przystosowanie JST do elektronicznego obiegu dokumentów było stworzenie autorskiego oprogramowania: GminaOnLine (GOL). Program umożliwia obsługę interesantów JST w oparciu o instrukcję kancelaryjną.



Bazagmin Sp. z o.o. dzisiaj:
W obecnej chwili domena bazagmin.pl jest dobrze rozpoznawana w środowiskach samorządowych. Serwis zawiera ponad 400 rozbudowanych prezentacji, ponad 100 aktywnych stron oficjalnych serwisów informacyjnych i stron podmiotowych BIP. Zamieszczonych zostało blisko tysiąc przetargów, a obecnie dziennie przybywa średnio kilkanaście nowych. Nieustający rozwój firmy spowodował, że Bazagmin.pl Sp. z o.o. stała się jednym z podstawowych źródeł informacji oraz kontaktów do wszystkich gmin w Polsce.

Wychodząc naprzeciw globalnym trendom, związanym z rozwojem Internetu, konsekwentnie kreujemy usługi zmierzające do optymalnego zadowolenia osób związanych z życiem społeczności lokalnych. Dzięki doświadczeniu zebranemu w ramach kilkuletniej współpracy z JST, Bazagmin.pl Sp. z o.o. w maju 2008 roku uruchomiła „Polski Portal Samorządów Lokalnych Bazagmin.pl".



Czym jest Bazagmin.pl Polski Portal Samorządó Lokalnych"?
Serwis został stworzony z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych wydarzeniami lokalnymi: samorządowcach, mieszkańcach, interesantach oraz pracownikach urzędów gmin.
„PPSL Bazagmin.pl" to przede wszystkim szybki i łatwy dostęp do informacji, miejsce promocji każdej polskiej gminy.



Dla gminy,

serwis jest wygodnym narzędziem umożliwiającym prezentację osób zaangażowanych w życie lokalnej społeczności oraz promocję gminy w miejscu o dużej liczbie odwiedzających.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom każda gmina może zamieszczać na bieżąco najnowsze informacje i dodawać ogłoszenia.

Poprzez galerię zdjęć może wskazywać turystyczne, lokalne atrakcje zachęcając mieszkańców innych miejscowości do ich zwiedzania.

Serwis umożliwia wyszukiwanie informacji o najświeższych ofertach inwestycyjnych i organizowanych przetargach. Każdy przedsiębiorca może z łatwością dotrzeć do interesującej go grypy docelowej, poszukując np. terenów pod inwestycje.
Gminy, tworząc swoje prezentacje w serwisie Bazy Gmin mogą zachęcać dużych przedsiębiorców do rozwijania biznesu na ich terenie.

Ponadto, każda gmina biorąc czynny udział w budowaniu przyjaznego wizerunku w serwisie ma szanse stanąć na gminnym podium i walczyć o najwyższe miejsce w rankingu "Najpopularniejsza Polska Gmina".

Z promocją związana jest również identyfikacja gmin poprzez umieszczanie w serwisie herbów będących powodem do dumy i nawiązaniem do tradycji. Herb można dołączyć do specjalnego katalogu, w którym można je przeglądać, komentować oraz opisywać historię jego utworzenia.


Dla obywatela,

każdy z użytkowników portalu może w łatwy sposób sprawdzić kto działa w jego okolicy i szybko nawiązać z nim kontakt. Dla mieszkańca udział gminy w projekcie BG ma bardzo istotne znaczenie. Wprowadzenie nowoczesnych technologii w zarządzaniu gminą oraz promowanie gminy w sieci Internet oznacza satysfakcję i powód do dumy wszystkich jego mieszkańców.

W serwisie można odnaleźć artykuły i wywiady lokalnych włodarzy, a także dowiedzieć się o najnowszych wydarzeniach i trendach w administracji samorządowej.